“Zaļās alternatīvas Eiropas autonomijai” (GAEA) izaicinājums aicina piedalīties Atvērto Inovāciju programmā, kas atbalsta jaunos uzņēmējus un viņu ilgtspējīgās inovācijas

GAEA Challenge aicina inovātorus, pētniekus, studentus un jaunuzņēmumu entuziastus piedalīties Eiropas Savienības finansētajā izaicinājumā “Zaļās alternatīvas Eiropas autonomijai” (GAEA). Visaptverošā inovāciju programma ir izstrādāta, lai veicinātu novatoriskus risinājumus, kas atbalsta Eiropas enerģētikas autonomiju. Dalībnieki var pieteikties individuāli vai komandā ar jau esošu biznesa ideju vai arī bez tās. Programmas izskaņā labāko biznesa ideju autori varēs iegūt naudas balvas, kā arī uzņēmuma starta pakalpojumus līdz 30,000 EUR vērtībā. Reģistrējies līdz 12. maijam, lai būtu daļa no Eiropas inovāciju pasaules!

Kādēļ GAEA programma ir svarīga?

Ņemot vērā pašreizējo politisko un ekonomisko situāciju pasaulē, kas saskaras ar kritiskām vides problēmām un ilgtspējīgas attīstības obligātu prasību, Eiropa vēlas uzņemties vadošā inovatora lomu. GAEA mērķis ir paātrināt novatoriskus risinājumus, kas varētu risināt mūsdienu problēmas, kas saistītas ar Eiropas Zaļo kursu un Krievijas un Ukrainas kara sekām. Izveidojot inovāciju konkursus astoņās 8 valstīs, GAEA mērķis ir paplašināt savu darbības jomu visā Eiropā un atbalstīt jaunos uzņēmējus, sākot no idejas ģenerēšanas līdz jaunuzņēmumu radīšanai.

Iniciatīvas detaļas

Programmas ietvaros tiek rīkoti reģionālie inovāciju konkursi astoņās Eiropas valstīs, tostarp Serbijā, Slovākijā, Polijā, Latvijā, Lietuvā, Ungārijā, Čehijā un Grieķijā. Izaicinājums ir sadalīts trīs posmos: sākotnējie reģionālie konkursi ar ideācijas fāzi, inkubācijas periods ar starpreģionu konkursu un, visbeidzot, akselerators un jaunuzņēmumu dibināšana. Ideācijas fāzē mentori palīdzēs ideju izstrādē tādās enerģētikas jomās, kā energoefektivitāte, enerģijas uzkrāšana, atjaunojamā enerģija, viedas un ilgtspējīgas pilsētas, izpēte un resursu novērtējums, resursu ieguve sarežģītos apstākļos, palielināta resursu efektivitāte, minerālu un metalurģijas procesi, pārstrāde un materiālu ķēdes optimizācija nolietotiem produktiem, kritisko un toksisko materiālu aizstāšana, kā arī produktu un pakalpojumu izstrāde aprites ekonomikai.

Programma nodrošina vairākus ieguvumus tās dalībniekiem

Sagatavošanas periodā GAEA Challenge dalībnieki attīstīs vairākas vērtīgas prasmes, kas ietver 4 nedēļu bootcamp, lai pilnveidotu idejas un sagatavotu dalībniekus reģionālajiem konkursiem. Tāpat būs iespēja laimēt ievērojamas balvas un atbalstu, tostarp uzņēmuma starta pakalpojumus līdz 30 000 eiro vērtībā un mentoringu, kā arī atbalstu no nozares ekspertiem un sadarbības iespējas ar vadošajiem uzņēmējiem.

Dalībniekiem ir iespēja no reģionālajiem konkursiem virzīties uz grandiozu starpreģionu fināla izaicinājumu, kurā labākās idejas tiks prezentētas plašākai auditorijai, tostarp potenciālajiem investoriem. Interesenti tiek aicināti apmeklēt GAEA mājaslapu, lai iepazītos ar izaicinājumu detalizētāk un pieteiktos līdz 2024. gada 12. maijam: https://gaeachallenge.eu/

GAEA ir galvenā iniciatīva, kas ir saskaņota ar Eiropas Zaļo kursu, kuras mērķis ir risināt kontinenta enerģētikas problēmas, izmantojot inovācijas un ilgtspējīgu attīstību. Šis projekts tiek atbalstīts ar Eiropas Savienības pētniecības un inovāciju programmas “Apvārsnis 2020” finansējumu. Ja ir nepieciešama papildinformācija par programmu, lūdzu sazinieties ar Civitta pārstāvi: [email protected].