Erasmus Jaunajiem Uzņēmējiem atzīmē 15 gadu jubileju un aicina pieteikties tiešsaistes semināram

Erasmus Jaunajiem Uzņēmējiem (EYE) ir Eiropas Savienības finansēta programma, kas piedāvā jaunajiem un topošajiem uzņēmējiem doties biznesa apmaiņā pie pieredzējušiem uzņēmējiem ārzemēs ar mērķi attīstīt un validēt savu biznesa ideju. Viens no programmas kontaktpunktiem Latvijā ir “Civitta Latvija”, kas 3.aprīlī pulksten 17:00 rīkos tiešsaistes pasākumu, lai atzīmētu programmas 15 gadu jubileju. Pasākuma laikā savā pieredzē dalīsies vairāki programmas absolventi – jaunie uzņēmēji.

Šogad programmai aprit 15 gadi, kuru laikā ir notikušas jau gandrīz kā 12 000 biznesa apmaiņas, kurās jaunie uzņēmēji ir ne tikai attīstījuši biznesa idejas, bet arī veicinājuši savu izaugsmi. Apmaiņas interesentiem ir iespēja doties uz kādu no 39 galamērķiem, lai iepazītu to biznesa kultūru un iegūtu jaunas prasmes, kontaktus un iedvesmu. No Latvijas apmaiņā jau ir devušies vairāk nekā 100 dalībnieki. Civitta Latvija programmu īsteno jau trešo ciklu un ir palīdzējuši jau vairāk nekā 80 jaunajiem uzņēmējiem doties apmaiņas braucienos. 

Jubilejas pasākuma laikā, pieredzes stāstos dalīsies dalībnieki, kas apmaiņas pavadījuši tādās valstīs kā Dienvidkoreja, ASV, Vācija un Slovēnija. Programma ir radīta, lai atbalstītu jaunos uzņēmējus, kuri vēlas iegūt pieredzi ārzemēs, kā arī vairot ideju attīstību reālā uzņēmējdarībā. Erasmus Jaunajiem Uzņēmējiem veicina kontaktu apmaiņu, mērķu sasniegšanu un sadarbību starp Eiropas valstīm. 92% no sadarbībām turpinās arī pēc apmaiņas noslēgšanās un 98% no dalībniekiem iesaka izmantot šo iespēju arī citiem. Tāpēc jubilejas pasākumā ar savu pieredzi dalīsies programmas dalībnieki – Mārtiņš Mežulis, Emīlija Anna Klišāne un Katrīna Buša, Matīss Kataņenko, Ausma Cīrulniece un Sintija Gaņģe. 

Programma ļauj ne tikai attīstīt savu biznesa ideju,
bet arī veicināt personīgo izaugsmi

Mārtiņš attīstīja prasmes par dažādu materiālu apstrādi un veicināja savu radošo izaugsmi, dodoties uz Dienvidkoreju. Viņš par apmaiņu izsakās, ka “EYE programma man sniedza nepieciešamo atspēriena punktu, lai nokļūtu centrā, vienā no attīstītākajām pilsētām pasaulē. Mentoringa programma ļāva ieskatīties dizaina un ilgtspējības jaunuzņēmuma aizkulisēs, cīņās un sasniegumos, Dienvidkorejas uzņēmējdarbības apvidū”. 

“Pateicoties “Erasmus for Young Entrepreneurs” programmai, mums izdevās piepildīt sapni par ceļojumu uz Amerikas Savienotajām Valstīm un pārvērst to par neaizmirstamu piedzīvojumu! Šī apmaiņas programma mums deva iespēju ne tikai gūt papildus zināšanas uzņēmējdarbībā, bet arī izkāpt ārpus komforta zonas un augt gan kā personībām, gan kā jaunajām uzņēmējām.” Tā Katrīna un Emīlija dalās iespeidos par programmu, kur viņas devās uz vienu no pasaules centriem Ņujorku, kur apmaiņas laikā pie mentoriem ieguva zināšanas par mārketingu, lai popularizētu savu uzņēmumu, kas atbalsta sieviešu higiēnas produktu nodrošināšanu publiskajās tualetes.

Matīss: “Erasmus for Young Entrepreneurs man ļāva aizceļot līdz San Francisko, ASV un mācīties no pasaules līmeņa jaunuzņēmumiem. Esmu ieguvis jaunas prasmes uzņēmējdarbībā, saticis cilvēkus, par kuriem lasīju ziņās vai klausījies intervijās, iemācījies sērfot un šobrīd skatos uz dzīvi ar citām acīm. Paldies!” Viņš devas uz Sanfrancisko, lai iegūtu zināšanas un kontaktus Silīcija ielejā, attīstot savu uzņēmumu, kas piedāvā viltojumu novēršanas tehnoloģiju.

Apmaiņas laikā Ausma devas pie uz Slovēniju pie fotogrāfa, lai apgūtu iemaņas stock fotogrāfijas stilā: “EYE ir programma, kuras ietvaros ieguvu starptautisku uzņēmējdarbības pieredzi, plecu pie pleca strādājot ar fotogrāfu no Slovēnijas. Mani motivēja sniegtā iespēja pašai līdzdarboties uzņēmējdarbībā, jo, mācoties no nišas speciālista, biju drošāka jauniegūtās zināšanas uzreiz pielietot dzīvē.”

 

Savukārt, Sintija apmaiņas laiku pavadīja Vācijā, kur ieguva zināšanas, lai turpinātu attīstīt sadarbības ar uzņēmumiem, kuri piedāvā produktus un pakalpojumus studentiem. Par Erasmus Jaunajiem Uzņēmējiem viņa izsakās, ka “jauna vide, jauna pieredze un jauni cilvēki. Manuprāt, vieni no svarīgākajiem faktoriem, kas Tevi iedvesmo turpināt darīt un realizēt savu ideju. Un EYE programma to visu radīja pieejamu.”

Jubilejas tiešsaites seminārā varēs
iedvesmoties no absolventu stāstiem

Programmā var piedalīties ikviens bez vecuma ierobežojumiem un tiek izmaksāta ikmēneša stipendija. Lai iedvesmotu topošos uzņēmumus izmantot programmas iespējas, 3. aprīlī, plkst. 17:00 tiešsaites pasākumā Civitta dalīsies ar ieteikumiem par apmaiņu, kā arī varēs dzirdēt dalībnieku pieredzes stāstus. Pieteikšanās  pasākumam ir obligāta! 

Lai pieteiktos dalībai programmā, aicinām sazināties ar Civitta Latvija, kas koordinē šo programmu Latvijā, sūtot e-pastu uz: [email protected]. Pieteikties ir iespējams jebkurā laikā, taču ir ieteicams iesniegt pieteikumu pēc iespējas ātrāk, lai garantētu sev vietu programmā. 

Vairāk par programmu vari uzzināt arī sociālajos tīklos Facebook un Instagram, kā arī oficiālajā mājaslapā.